O Mnie

 

omnieeOto kilka informacji dotyczących mojej osoby.

Ze sportem, a zwłaszcza lekką atletyką, jestem związany od dziecka. W 1998 roku rozpocząłem swoją karierę zawodniczą w Akademickim Związku Sportowym w Łodzi. Specjalizowałem się w konkurencji biegowej na 400m, która wymaga wysokich zdolności wytrzymałościowo-szybkościowych. Reprezentowałem Polskę na imprezach najwyższej rangi, włącznie z Igrzyskami Olimpijskimi (2004, 2008).

Swoją ścieżkę edukacyjną związałem z Uniwersytetem Łódzkim, którego jestem absolwentem. Studiowałem na Wydziale Nauk o Wychowaniu, na specjalności wychowanie fizyczne i zdrowotne. Obecnie jestem zatrudniony jako asystent w Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego UŁ.

Jako działacz społeczny należę do Zarządu Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Łodzi oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Będąc aktywnym popularyzatorem aktywności fizycznej zostałem ambasadorem akcji biegowo-charytatywnej Wings for Life World Run. Swoją pasją do biegania dzielę się także z różnego rodzaju instytucjami i firmami – jestem trenerem w Klubie Biegacza Accenture, Ernest&Young, SAPA, Flint Group, Uniwersytet Medyczny oraz Łódź Business Run (2014, 2017). Posiadam państwowy dyplom trenera lekkiej atletyki oraz instruktora rekreacji ruchowej o specjalności trener personalny. Prowadzę szkolenia dla Personal Training Academy oraz Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Ręcznej. Za swoje osiągnięcia sportowe zostałem odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką AZS oraz Medalem im. Bronisława Czecha. Ponadto byłem realizatorem projektów edukacyjnych “Jestem Fair” i “Kreator Zdrowia”.

Osiągnięcia (najważniejsze):

 • złoty i srebrny medal Mistrzostw Świata Kadetów w sztafecie szwedzkiej 100-200-300-400m i w biegu na 400m (Debreczyn 2001)
 • złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów w sztafecie 4x400m (Grossetto 2001)
 • IV miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie 4x400m (Kingston 2002)
 • srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w biegu na 4x400m i 400m (Tamperre 2003)
 • członek sztafety 4x400m na Igrzyskach Olimpijskich (Ateny 2004)
 • złoty medal Uniwersjady w biegu na 4x400m (Izmir 2005)
 • złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Erfurt 2005)
 • srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w biegu na 4x400m (Moskwa 2006)
 • brązowy medal Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Goteborg 2006)
 • brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 4x400m (Birmingham 2007)
 • złoty medal Uniwersjady w biegu na 4×400 (Bangkok 2007)
 • VI miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w biegu na 4x400m (Pekin 2008)
 • srebrny medal Uniwersjady w biegu na 4×400 (Belgrad 2009)

Ponadto wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategoriach od młodzika do seniora.

Dlaczego ja?

1.

Wiedza.

Umiejętne dobranie metod, środków, powtórzeń, intensywności, objętości i przerw to praca niejednokrotnie spędzająca sen z oczu. W mojej opinii trenować należy nie ciężko a mądrze (zapobiega to niedotrenowaniu i przetrenowaniu). Każdy z nas jest inny, w związku z czym konieczna jest umiejętność indywidualnego doważania treningu i podejścia pedagogicznego. Zatem wiedzieć znaczy być!


3.

Doświadczenie.

Kilkunastoletni staż treningowy to najlepsza z możliwych lekcji biegania. Dziś wiem, że talent to jedno, a praca to drugie. Na docelowych zawodach sportowych wygrywa ten, kto popełnił najmniej błędów na etapie treningów. Doświadczenie to przede wszystkim wybieranie dobrych rozwiązań!

2.

Pasja.

Już od wczesnych lat dzieciństwa bieganie sprawiało mi ogromną radość. To właśnie dzięki pasji do biegania spełniłem wiele swoich marzeń. Należały do nich m.in. reprezentowanie barw Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej oraz start na Igrzyskach Olimpijskich. Są to sukcesy, które osiągnąłem dzięki wieloletniej pracy i poświęceniu. Aby biegać wystarczy tylko chcieć!


4.

Efekty.

Osiąganie wyznaczonych celów to walka z własnymi słabościami. Kiedy stawałem do walki na zawodach wiedziałem, że jestem tak silny jak mój najsłabszy punkt. Jednak to nie wszystko. Ważna jest także znajomość swoich mocnych stron, zarówno motorycznych, jak i wolicjonalnych. Tylko wtedy kiedy znasz siebie jesteś gotowy na zwycięstwo!